Festiwalu Bigosu

Festiwalu Bigosu

Bigosu nigdy nie bywa za dużo! I Festiwal Bigosu w Kaliningradzie, zorganizowany przez naszą Autonomię 20.01.2019. Zapraszamy za rok!

20 stycznia Narodowościowo-Kulturalna Autonomia Polaków «Polonia» (Kaliningrad, Rosja) zorganizowała Festiwal Bigosu! Jak relacjonuje pani Elena Rogachikova wydarzenie zakończyło się spektakularnym sukcesem, Zniknął cały bigos, sala okazała się zbyt mała jak na ilość chętnych do konsumpcji gości, stad na przyszły rok planowane jest wynajęcie większej sali, większych garnków na bigos co z satysfakcją zapowiadamy.

Jak relacjonuje pani Elena Rogachikova — ochmistrzyni bigosowego wydarzenia — było tak:

Jak śpiewało się w znanej piosence «Ale to już było…». Nasza siedziba nie zmieściła wszystkich chętnych wielbicieli bigosu. Czekanie w kolejce na spróbowanie dań konkursowych przebiegało w dobrym nastroju. Wszystkie dania konkursowe były wystawione anonimowo — pod przydzielonymi numerami. Jury składało się z publiczności, która głosowała na zwycięzcę otrzymanymi karteczkami według własnych ocen smakowych. I miejsce otrzymał bigos ugotowany przez Janę Dworianinowicz. A w quizie o bigosie I miejsce dostał Игорь Кулин. W zabawach kapuścianych I miejsce zdobyli Игорка Гаврильчик i Natalia Saweljewa.

Gratulujemy z całego serca! Do zobaczenia za rok! I…szykujemy większą salę.

Было Весело и Вкусно!!! Первый фестиваль бигоса прошёл в Калининграде.

Статья о фестивале бигоса в Калининградской области вышла в издании Иркутской области «СМ Номер Один», так что есть перспектива по проведению межрегионального чемпионата!